Zabiegi

 

Ginekologia

Ginekologia jako dział medycyny zajmuje się wszelkimi dolegliwościami układu rozrodczego. Ważne są regularne wizyty i badania kontrolne, zalecane dla każdej kobiety po 16 roku życia lub po rozpoczęciu współżycia. Nasza klinika udostępnia pełen pakiet usług z zakresu:

  1. Profilaktyki – możesz skontrolować swój stan zdrowia poprzez badania cytologiczne i ginekologiczne, USG piersi i pochwy,  sprawdzić poziom markerów nowotworowych a nawet zaszczepić się przeciwko HPV;
  2. Diagnostyki – przy niepewnych lub złych wynikach badań profilaktycznych konieczna jest szybka i sprawna diagnoza. W zależności od wątpliwości wykonujemy diagnostyczną: histeroskopię, biopsję, laparoskopię, kolposkopię, cystoskopię, badanie nasienia, dopochwowe USG oraz USG z funkcją  Dopplera i elastografii.  Do naszej dyspozycji jest również nowoczesne laboratorium analityczne.
  3. Leczenie zabiegowe – przy sprecyzowaniu choroby wykonujemy szereg zabiegów i operacji. Poza laparotomią wykonujemy również laparoskopie, histeroskopie oraz operacje pochwowe.

Usuwamy również zmiany maciczne, np. polipy, mięśniaki, zakrzepy czy guzy.

Kobietom, które mają problemy z trzymaniem moczu, proponujemy małoinwazyjne zabiegi wzmocnienia cewki moczowej za pomocą taśmy, lasera lub chirurgicznego zszycia mięśnia.

Galena przygotowana jest nawet do kilkudniowego pobytu pacjenta w prywatnym szpitalu, zapewniając mu ciągłość profesjonalnej opieki medycznej.

Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna jest częścią medycyny estetycznej, cieszącej się coraz większą popularnością w naszym kraju. Nie ogranicza się wyłącznie do harmonijnych poprawek narządów płciowych – pomaga również uniknąć dyskomfortu fizycznego i psychicznego oraz poprawia jakoś pożycia intymnego kobiety.

Jako grupa specjalistów wiemy, jak ważne i delikatne zarazem są to kwestie, dlatego bez względu na powód decyzji o zabiegu, każda z kobiet zostanie przyjęta z dyskrecją i życzliwością.

Zabiegi wykonujemy najnowocześniejszym sprzętem dostępnym na rynku.

Wykonujemy:

  1. Labioplastykę – plastyka warg sromowych dotkniętych deformacją lub przerostem,
  2. Waginoplastykę – dyskomfort polegający na rozciągnięciu waginy, związany najczęściej z poluźnieniem mięśni krocza po porodzie; powoduje znaczny spadek satysfakcji z życia seksualnego,
  3. Hymenotomię – niektóre z kobiet posiadają twardą błonę dziewiczą, która jest techniczną przeszkodą w pełnym stosunku seksualnym, dlatego konieczne jest jej wcześniejsze nacięcie lub usunięcie,
  4. Hymenoplatyskę – jest to zabieg przywracający błonę dziewiczą, bez względu na powód jej utraty.

Przeprowadzamy również zabiegi niechirurgiczne:

  1. Powiększanie punktu G – ściśle związane z doznaniami intymnymi kobiet,
  2. Korekcja warg sromowych – zabieg estetyczny poprawiający wygląd warg sromowych dzięki kwasowi hialuronowemu.

Zabiegom mogą poddać się kobiety, które  mają za sobą traumatyczne lub ciężkie porody, odczuwają dyskomfort lub nawet ból przy stosunku seksualnym, lub w trakcie wykonywania naturalnych czynności (chodzenie, pływanie, oddawanie moczu lub są po prostu niezadowolone z wyglądu narządów płciowych).

Chirurgia ogólna

Wąskie specjalizacje z zakresu medycyny pozwalają na ciągły i szybki rozwój metod leczenia i diagnozowania chorób. Jednak wiele z dolegliwości pacjentów wymaga jedynie sprawności manualnej lekarzy przy stosowaniu coraz mniej bolesnych i mniej inwazyjnych metod usuwania problemu. Dzięki temu niegdyś skomplikowane operacje są dziś jednodniowymi zabiegami niewymagającymi hospitalizacji.

Sprzęt, którym dysponuje nasza Klinika pozwala na sprawne, dyskretne i skuteczne leczenie takich dolegliwości jak przepukliny, żylaki, wszelkie niepokojące zmiany para – i nowotworowe. Dzięki doświadczeniu i wiedzy razem z pacjentami omawiamy możliwości działania i wybieramy najlepszą dla nich metodę leczenia.

W ramach chirurgii ogólnej wykonujemy szereg badań, np.: gastroskopię czy kolonoskopię, pobieramy próbki do badania oraz ustalamy charakter problemu.  Wykonujemy zabiegi usunięcia żylaków, wszelkich zmian okołoodbytowych (hemoroidy, żylaki, narośla, ropnie, zakrzepy) za pomocą chirurgii laserowej, przy badaniu endoskopowym lub chirurgii klasycznej. Przeprowadzamy operacje przepuklin pępkowych i udowych klasyczne lub przy pomocy siatki (dzięki czemu aktywizacja pacjenta przebiega znacznie szybciej). Usuwamy również częściową bądź całościowo tarczycę i pęcherzyk żółciowy.

Chirurgia onkologiczna

W onkologii najważniejsza jest szybka diagnoza i rozpoczęcie leczenia. W naszej klinice pracują specjaliści, wspierani przez nowoczesny sprzęt – dzięki temu możemy sprawnie wykryć zmiany nowotworowe . Chirurgia onkologiczna jest młodą dziedziną, powstałą niejako w 2003 roku w celu poprawienia jakości leczenia nowotworów pojawiających się w narządach rodnych.

Chirurgia onkologiczna to przede wszystkim nowotwory: szyjki macicy, jajników, trzonu macicy i piersi. W sekcji profilaktycznej można wykonać u nas USG piersi i dopochwowe, badania endoskopowe, markerów nowotworowych, HPV, kolposkopowe oraz biopsję.

W ramach chirurgii ogólnej wykonujemy szereg zabiegów związanych z dermatochirurgią. Nasi lekarze oferują profesjonalną diagnostykę w zakresie chorób i nowotworów skóry. Oferujemy możliwość chirurgicznego usuwania różnorodnych zmian skórnych (w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym).

Podczas konsultacji chirurgicznej przed kwalifikacją do zabiegu lekarz specjalista  ogląda każdą zmianę pod dermatoskopem.  Pozwala to ocenić charakter zmiany barwnikowej , dzięki powiększeniu 10-20× z wystandaryzowanym źródłem światła. Metoda jest nieinwazyjna, diagnostyczna , służąca do wczesnego wykrywania czerniaka złośliwego.

Wykonujemy również zbiegi polegające na usunięciu guzków z powiek, uszu, nosa, w razie konieczności drenaże miękkich zmian. Pojawiają się również bardziej skomplikowane zabiegi, np.: usunięcie częściowe bądź całościowe piersi lub jądra.

W przypadku zmian nowotworowych planujemy z pacjentem całość leczenia, również chemioterapię, radioterapię, immunoterapię, krioterapię.

 

Ortopedia

Ortopedia jest działem tzw. chirurgii twardej i zajmuje się profilaktyką, diagnostyka oraz leczeniem chorób związanych z układem ruchu: szkieletem, uszkodzeniami mięśni oraz nerwów.

Zajmujemy się zarówno wadami wrodzonymi jak i nabytymi w wyniku wypadku, nieprawidłowości w funkcjonowaniu codziennym lub choroby. Istotny jest tutaj proces leczenia, gdyż dolegliwości te z reguły są bardzo bolesne i utrudniają wykonywanie naturalnych czynności, jak choćby schylanie, chodzenie, mobilność kończyn.

Dokładamy wszelkich starań, by sprawnie zdiagnozować dolegliwość pacjenta i wybrać najlepszą metodę leczenia, która szybko ulży w bólu i pozwoli na powrót do pełnej aktywności.

Stosujemy drenowanie, krioterapię, chirurgiczne wycięcie lub inny zalecany zabieg w przypadku miękkich bądź galaretowatych torbieli w różnych miejscach ciała. Mechanicznie rozluźniamy mięśnie lub usuwamy zgrubienia przymięśniowe i część kości, by ulżyć bólom nerwowym, oddzielamy zrośnięte palce u rąk lub nóg, wraz z rekonstrukcją nerwów (za pomocą mikrochirurgii).

Urologia

Urologia jest tą częścią chirurgii, która zajmuje się schorzeniami, fizjologią i budową układu moczowego kobiet i mężczyzn (u mężczyzn układ moczowy powiązany jest z układem płciowym).

Częstym problemem u kobiet jest tzw. inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu. Niekontrolowane oddanie uryny  towarzyszy gwałtownemu spięciu mięśni, np. kichnięciu, wybuchowi śmiechu lub podnoszeniu cięższych rzeczy. Jest to wstydliwy problem wielu pań – powodem wystąpienia inkontynencji może być przeziębienie lub zapalenie pęcherza, przedawkowanie środków moczopędnych, otyłość lub poród, w trakcie którego dochodzi do zwiotczenia i rozciągnięcia mięśni. Problem ten można rozwiązać w łagodnej formie za pomocą farmakologii, w cięższej przy waginoplastyce – stosujemy metody klasyczne i laserowe, w zależności od indywidualnych preferencji i przeciwskazań.

W przypadku mężczyzn wykonujemy zabiegi ułatwiające ściąganie napletka poprzez jego nacięcie, usunięcie lub rozciągnięcie fałdu skórnego oraz badamy sprawność cewki moczowej i prostaty.