Leczenie niepłodności

Z wielką radością chcemy podkreślić, że w Klinice Galena gratulowaliśmy potomstwa wielu szczęśliwym rodzicom. Takie sytuacje mogły mieć miejsce dzięki indywidualnemu podejściu zespołu Kliniki do każdej z par oraz doborze odpowiednich i najbardziej skutecznych metod stymulacyjnych w leczeniu niepłodności.

Dla osób starających się do tej pory bezskutecznie o dziecko, Klinika Galena oferuje kompleksową opiekę medyczną. Udostępniamy pacjentowi wszystkie niezbędne badania dotyczące diagnostyki niepłodności oraz najnowocześniejszy sprzęt na świecie.

Oferta adresowana jest szczególnie do tych par, które na tym etapie nie kwalifikują się do metod rozrodu opartych na zapłodnieniu pozaustrojowym /in vitro/.

Diagnostyka niepłodności

Oferta badań diagnostycznych w Klinice Galena:

 • badania hormonalne
 • badania mikrobiologiczne
 • badania biochemiczne
 • badania cytologiczne
 • histeroskopia
 • laparoskopia
 • endoskopowa mikrochirurgia jajowodów
 • monitorowanie ultrasonograficzne cyklu
 • badania immunologiczne
 • badania ultrasonograficzne 3D i 4D – najnowocześniejszy ultrasonograf na świecie Voluson E8 z oprogramowaniem BT13, funkcją Doppler oraz Elastografii
 • badanie drożności jajowodów – wszystkie, nowoczesne metody
 • badania genetyczne

Ultrasonograficzne monitorowanie owulacji

Oferujemy szczegółową diagnostykę ultrasonograficzną owulacji i przebiegu cyklu w oparciu o najnowocześniejszy dostępny na świecie sprzęt ultrasonograficzny w obrazowaniu 3D i 4D.

Klinika Galena dysponuje najnowocześniejszym aparatem ultarsonograficznym VOLUSON E8 Expert z oprogramowaniem BT13, który jest wyposażony w unikatową fukcję automatycznego pomiaru pęcherzyków jajnikowych SonoAVCfollicle (Sono-based Automated Volume Count follicle). Aparat pozwala automatycznie wyliczyć objętość oraz wymiary średnie wszystkich pęcherzyków jajnikowych, co dodatkowo zwiększa precyzję badania. Dokładne pomiary wielkości i ilości pęcherzyków łączone z badaniami hormonalnymi pozwalają na prowadzenie bezpiecznej i skutecznej stymulacji.

Histeroskopia diagnostyczna i zabiegowa

Obecnie histeroskopia stała się badaniem rutynowym w diagnostyce niepłodności. Histeroskopia jest endoskopowym zabiegiem ginekologicznym stosowanym przy takich schorzeniach jak niepłodność, nawracające poronienia, nieprawidłowe krwawienia maciczne, endometrium. Histeroskopia może być zabiegiem zarówno diagnostycznym jak i leczniczym. Podczas przeprowadzania zabiegu możliwa jest wzrokowa ocena jamy i kanału szyjki macicy oraz ujść macicznych jajowodów. Zabieg pozwala również ocenić obecność w jamie macicy zrostów, polipów oraz mięśniaków. Jest to również nieoceniona metoda stosowana w leczeniu niepłodności.

Inseminacja

Klinika Galena oferuje wszystkie dostępne rodzaje inseminacji.

Pary z niepłodnością chcące poddać się zabiegowi inseminacji przechodzą konsultację u dr Bogdana Szymali, by dobrać najbardziej odpowiedni sposób postępowania i rodzaj stymulacji.

Najczęściej wykonujemy inseminację domaciczną. Inseminacja domaciczna jest „ostatnim przystankiem” i nadzieją na upragnione potomstwo przed zabiegiem in vitro. Polega ona na podaniu specjalnie przygotowanego nasienia bezpośrednio do jamy macicy. Próbka nasienia jest odpowiednio przygotowana w procesie zwanym preparatyką nasienia, który polega na wyborze plemników obdarzonych możliwością ruchu, zdolnych do zapłodnienia w jajowodzie w momencie uwolnienia komórki jajowej.

Mając świadomość, że nie we wszystkich przypadkach możliwe jest posiadanie dziecka bez konieczności większej ingerencji w naturę i zastosowania procedur „in vitro” współpracujemy z najlepszymi ośrodkami w Polsce w tej dziedzinie przygotowując naszych pacjentów do zapłodnienia pozaustrojowego.

Współpracujemy z Kliniką Leczenia Niepłodności „Parens” w Krakowie, która jest realizatorem programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego. Zapewniamy parom kwalifikującym się do programu ciągłość diagnostyki i leczenia oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu In vitro ze środków publicznych.

Naszym atutem jest dostępność – 7 dni w tygodniu.