Laboratorium badania nasienia

Klinika Galena posiada komfortowe, nowoczesne i intymne warunki w Laboratorium Badania Nasienia. Badania to powinno być przeprowadzone u każdej pary starającej się o dziecko Badania wykonywane jest komputerowo w systemie CASA, co stanowi obecnie „złoty standard: postępowania Oczywiście ważne jest, aby cała procedura przebiegała w najbardziej dogodnych i intymnych warunkach, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich standardów medycznych. W przypadku zupełnego braku plemników lub gdy są one pojedyncze w badanej próbce specjaliści Kliniki Galena wykonują dodatkowe badania u mężczyzny (biopsję jąder, usg i inne). W celu zapewnienia dyskretnej obsługi oraz wysokiej jakości wyniku badania, zainteresowanych Pacjentów prosimy o wcześniejszy kontakt i umówienie się na wizytę w laboratorium.

Metoda badania nasienia:

Badanie nasienia wspomagane technologią CASA (ang. Computer Assisted Semen Analysis) polega na analizie nasienia przy współpracy z automatycznym systemem komputerowym SCA (ang. Sperm Class Analyzer). Obraz mikroskopowy rejestrowany kamerą wideo jest przetwarzany i poddawany cyfrowej analizie komputerowej, a uzyskane w ten sposób wyniki pozwalają na obiektywną ocenę parametrów nasienia (koncentracja, ruchliwość i morfologia plemników). Komputerowa analiza nasienia w systemie CASA ogranicza do minimum możliwość pomyłki diagnostycznej

Przygotowanie do badania nasienia:

Przed badaniem wymagane jest ok 3-5 dni abstynencji seksualnej. Dłuższy lub krótszy czas od ostatniej ejakulacji może wpłynąć na wynik badania. Nasienie należy oddać bezpośrednio do naczynka (jałowy, plastikowy pojemnik na mocz), drogą masturbacji w specjalnym pomieszczeniu w laboratorium. Zapewniamy intymność, dyskrecję i pełen komfort. Na wynik badania mają wpływ następujące czynniki: przemęczenie, ostatnio przebyte choroby z gorączką, zbyt krótki lub zbyt długi okres abstynencji seksualnej, spożywanie alkoholu, stosowanie antybiotyków (po kuracji antybiotykowej należy odczekać 2 tyg.)