Ginekologia estetyczna / Urologia

Medycyna estetyczna, która cieszy się ogromną popularnością, najczęściej kojarzy się z operacjami plastycznymi, których celem jest poprawa urody. Warto mieć świadomość, że istnieje też wiele leczniczych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Mają one bardzo korzystny wpływ na poprawę zdrowia i samopoczucia pacjenta.

Ginekologia estetyczna zajmuje się korektami niedoskonałości miejsc intymnych, przywraca lub poprawia wygląd i funkcje kobiecych narządów płciowych.

Korekta niedoskonałości możliwa jest niemal w każdym wypadku, bez względu na to, czy defekt narządów płciowych związany jest z wadą wrodzoną, powstał w wyniku uszkodzenia podczas porodu, czy też wynika ze starzenia się organizmu.

Te pozornie niewidoczne defekty, rzutują często na całe życie i zdrowie kobiety. Mają negatywny wpływ na życie intymne, powodują nawracające infekcje i bóle, wywołując dyskomfort psychiczny. Powoli, ale skutecznie wpływają na poczucie własnej wartości kobiety.

Zabiegi ginekologii estetycznej umożliwiają nie tylko zmianę wyglądu i funkcji narządów intymnych, ale pomagają kobiecie pozbyć się kompleksów, wpływają na jej samopoczucie, a co za tym idzie, często również odbudowanie więzi intymnej z partnerem.

Z propozycji zabiegów estetycznych mogą skorzystać kobiety, które:

  •  nie są usatysfakcjonowane wyglądem swoich zewnętrznych narządów płciowych.
  • mają za sobą kilka, często ciężkich lub traumatycznych porodów.
  • odczuwają dyskomfort seksualny
  • odczuwają ból podczas aktywności seksualnej, bądź wstydzą się wielkości lub asymetrii swoich warg sromowych
  • czuja dyskomfort spowodowany nieotrzymaniem moczu.

Zabiegi chirurgiczne ginekologii estetycznej, wykonywane w Klinice Galena:

Labioplastyka – plastyka warg sromowych. To rozwiązanie dla kobiet z deformacją lub przerostem warg sromowych mniejszych.

Problemem zbyt dużych warg jest podatność na otarcia, przez co kobieta cierpi podczas chodzenia i jest wykluczona z aktywnego uprawiania sportu. Nie bez znaczenia jest również kwestia estetyki.

Waginoplastyka – plastyka pochwy przeznaczona jest dla kobiet, które cierpią na dyskomfort, który pojawił się po porodzie siłami natury. W wyniku porodu naturalnego dochodzi do poluźnienia mięsni i krocza. Zdeformowana i rozciągnięta pochwa bywa przyczyną pogorszenia jakości życia seksualnego. Równie częste bywa w takich wypadkach wypadanie pochwy oraz inkontynencja, czyli nieotrzymanie moczu.

Hymenotomia – umożliwia pokonanie technicznej przeszkody w inicjacji seksualnej. U pewnej grupy kobiet błona dziewicza jest tak mocna i gruba, że dla jej usunięcia potrzebna jest pomoc chirurga. Część pacjentek obawia się również bólu, jaki zazwyczaj towarzyszy pierwszemu stosunkowi. Preferują wcześniejsze nacięcie błony dziewiczej przez lekarza.

Hymenoplastyka – zabieg przywracający błonę dziewiczą. Powodów, dla których kobieta pragnie znowu być dziewicą może być nieskończenie wiele i są to często wyjątkowo osobiste, czasem bolesne historie.

Bardzo często za takim zabiegiem przemawiają względy religijne. Dziewictwo w tym wypadku bywa kwestią honoru, a nawet życia. Najbardziej widoczne jest to w krajach islamskich.

Kolejnym, częstym powodem przywracania dziewictwa jest gwałt. Młode kobiety, które zostały zgwałcone zanim rozpoczęły współżycie, doznają prawdziwej traumy. Hymenoplastyka pozwala im w pewien sposób wrócić do dawnego życia.

Oferta zabiegów poza chirurgicznych, poprawiających jakość współżycia:

Powiększanie punktu G – nowoczesny zabieg, pozwalający na uwydatnienie i ujędrnienie punktu G. Wrażliwe na bodźce okolice punktu G są ostrzykiwane rekombinowanym kolagenem, który jest białkiem występującym w organizmie człowieka. Taki zabieg pozwala na okresowe zwiększenie doznań seksualnych.

Niechirurgiczne powiększanie, konturowanie i ujędrnianie warg sromowych większych i mniejszych zabieg wykonywany jest z użyciem kwasu hialuronowego, który jest naturalnym wypełniaczem umożliwiającym powiększenie lub konturowanie różnych okolic i części ciała. Wskazaniem do zastosowanie tego preparatu może być poprawa kształtów anatomicznych żeńskich i męskich narządów płciowych oraz poprawa nawilżenia.

Doskonały sprzęt w Klinice Galena

IMG_7362Ginekologia estetyczna to nie fanaberia urodowa, ale specjalistyczne zabiegi lecznicze, przynoszące ulgę cierpiącej kobiecie.

Bez względu na powody, jakimi kieruje się pacjentka, w Klinice Galena spotka się z życzliwym, dyskretnym i profesjonalnym personelem, który wybierze najlepsze dla niej rozwiązanie.

Do dyspozycji naszych pacjentek stawiamy najwyższej klasy sprzęt, nowocześnie wyposażone sale zabiegowe i przytulne pokoje, w których mogą odpocząć po zabiegu.

Już dziś zapraszamy Cię na konsultację.

IMG_7410

Być może rozwiązanie Twojego problemu jest łatwiejsze niż myślisz!

Być kobietą – Tak, ale tylko pewną siebie i szczęśliwą!

 

 

Umów się już dziś!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Wiadomość